Olomouc – Zimní liga benjamínků, kterou pořádá OFS Olomouc, měla na programu finále starších benjamínků. Ze čtyř kvalifikačních turnajů postoupila do závěrečných bojů družstva Tatranu Litovel, SK Velká Bystřice, FK Nové Sady „B“, Sokola Újezd u Uničova, Sokola Dub nad Moravou, FK Autodemont Horka, FC Lužice „A“ a FC Lužice „C“. Družstva byla rozdělena do dvou skupin tak, aby na sebe nenarazila vítězná družstva kvalifikačních skupin.

Ve skupině A dominovalo „B“ družstvo Nových Sadů. Novosadští vyhráli skupinu jednoznačně.  Porazili Tatran Litovel 6:0, Autodemont Horka 4:0 a Lužice „C“ 5:2. Horečtí po porážce s Novými Sady další utkání vyhráli. Nad Litovlí zvítězili  2:0, nad Lužicemi C 3:0. Třetí místo ve skupině uhráli Litovelští vítězstvím nad „C“ družstvem Lužic 4:0.

O vítězství ve druhé skupině rozhodly jasná vítězství Lužického „A“ družstva nad Dubem a Újezdem shodně 6:0 a remíza 2:2 s Velkou Bystřicí. Nerozhodný výsledek s Lužicemi stačil Velké Bystřici k postupu do semifinále, když v předcházejících duelech porazila Újezd u Uničova 3:1 a s Dubem hrála nerozhodně 1:1. V boji o třetí místo byl úspěšnější Dub, který vyhrál nad Újezdem 2:1.

V prvním semifinále porazily Nové Sady B druhého ze skupiny B Velkou Bystřici 4:0. O druhém finalistovi rozhodla jediná branka utkání. Šťastnější byli kluci z lužického družstva „A“, kteří dvě minuty před koncem překonali výborného brankáře Horky. Utkání o třetí místo rozhodnutí nepřineslo, neboť oba brankáři za svá záda žádný míč nepustili. Musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější borci Autodemontu Horka, když vyhráli 2:1. Ve finále se brzy po zahájení zápasu ujali vedení Novosadští, další branka v síti Lužic přišla až v poslední minutě a definitivně rozhodla o vítězství Nových Sadů „B“ ve finále Zimní ligy starších benjamínků. Po skončení posledního utkání předal poháry a diplomy všem čtyřem družstvům člen komise mládeže OFS Olomouc Lukáš Bartoň.

A na konec malé zhodnocení od trenérů.Začátek turnaje nám moc nevyšel,protože naši borci nebyli připraveni.Na sraz někteří dorazili pozdě,pozdě šli taky spát a je potřeba zvolit lehkou snídani.Ale to si ještě rozebereme s rodiči.Po trochu dusnější atmosféře v kabině po prvním zápase,začal tým opět normálně šlapat.Výsledkem tedy je výborné třetí místo na okrese.Naším nejlepším hráčem na turnaji byl po dlouhé době brankář Michal,který podal velice kvalitní výkon.Honza,Petr a David dokázali,že jsou téměř připraveni do vyšší kategorie a to mladších žáků.Vilda a Lea se snažili,ale jejich čas určitě teprve přijde.A ke třetímu místu pomohl i Vojta,Tonda a jedním krátkým střídáním Tom Sparťan Procházka.

Takže velká gratulace hráčům za pěkné třetí místo,ale máme opravdu stále co zlepšovat.

tr.Luděk a Dědek