Olomouc – Po úspěšném prosincovém startu Zimní ligy mládeže, kdy se ve třech turnajích představila nejlepší družstva starších a mladších žáků olomouckého okresu, se konečně dočkali i nejmladší fotbalisté. V seriálu šesti turnajů v hale hejčínského gymnázia se v lednu mělo představit šestnáct nejlepších družstev starších benjamínků a v únoru a březnu rovněž šestnáctka družstev benjamínků mladších. Na první kvalifikační den bylo nominováno osm družstev do dvou čtyřčlenných skupin – FK Nové Sady „A“, Sokol Újezd u Uničova, FK Autodemont Horka, FK Hlubočky, FC Lužice „C“, Sokol Troubelice „A“, SK Sigma Olomouc a Sokol Dub nad Moravou „A“.

Úvodní turnaj přineslo vítězství mladým borcům Horky nad Moravou. Měli poněkud snadnější pozici, když jeden z favoritů Sigma MŽ se do haly nedostavil. Se zbývajícími dvěma týmy si Horečtí benjamínci poradili, když prvním utkání s Lužicemi vyhráli 3:1 a Nové Sady porazili 5:3. O druhém postupujícím rozhodl duel Lužic s Novými Sady, který po vyrovnaném průběhu vyhrály Lužice 5:4.

1. FK Autodemont Horka 2 2 0 0 8:4    6

2. FC Lužice C 2 1 0 1 6:7    3

3 . FK Nové Sady A 2 0 0 2 7:10   0

Druhou skupinu celkem s přehledem vyhráli benjamínci Sokola Dub. V kvalifikaci neztratili ani bod. V prvním utkání porazili Újezd u Uničova 4:1, stejným výsledkem skončilo jejich utkání FK Hlubočky a v posledním utkání dne Troubelice 4:3. Urputný boj byl o druhé postupové místo. Z druhého místa se nakonec radovali borci z Újezdu, když vyhráli nad Troubelicemi 2:1 a postup jistili remízou 1:1 s družstvem Hluboček. Troubelice skončily poslední, když si z Olomouce odvezli jediný bod za remízu 1:1 s Hlubočkami.

1. Sokol Dub nad Moravou 3 3 0 0 12:5   9

2. Sokol Újezd u Uničova 3 1 1 1 4:6 4

. FK Hlubočky 3 0 2 1     3:6 2

4. Sokol Troubelice A 3 0 1 2     5:7 1

Ve finále, které se uskuteční 30. ledna, se představí první dvě družstva z každé skupiny – FK Autodemont Horka, FC Lužice C, Sokol Dub nad Moravou a Sokol Újezd Uničova. Za týden, v neděli 24. ledna, kdy je na programu druhá kvalifikace bude hala připravena pro družstva Tatranu Litovel, Sokola Chomoutov, FK Nové Sady „B“, SK Velká Bystřice, – FC Lužice „A“, SK Slatinice, TJ Mladějovice a Sokola Dub nad Moravou “B“. Propozice na finále budou pro všechna družstva k dispozici v pondělí 25. ledna po druhé kvalifikaci.

A na závěr hodnocení naše.Na začátek roku a po dvou trenincích jsme byli celkem spokojeni.Kdo jak hrál se dověděl hned po turnaji.

TR.

Aktualizováno ( Pondělí, 18 Leden 2016 14:04 )